Bez kategorii

Jaki w domu jest Ogar?

Ostatnio ktoś zadał takie pytanie na portalu społecznościowym zastanawiając się nad wyborem psa. Rzeczywiście można znaleźć wiele opisów ras ale ciekawe jest to co myślą o swoich psach właściciele.

Odpisałem tak: „W domu śpioch i leniuch, żebrak straszny na jedzenie, wulkan na spacerach. Straszny przytulas aż do przesady. Cierpliwa, łagodna miła dla dzieci i zwierząt, średnio stróżująca tzn. raczej zamiast dzwonka do drzwi, oszczekuje ale jak ktoś wchodzi to wszystkich „kocha”. Uparta. Jak ma motywacje (jedzenie) uczy się błyskawicznie. Bez motywatora wychodzi z założenia, że „szkoda się męczyć”. Lubi wyglądać przez okna lub balkon. W domu może być istotny specyficzny włos, krótki, prosty, średnio twardy, dość łatwo sprzątnąć ale ciągle się pojawia za to jak linieje to krótko i intensywnie. My polecamy, ale wiadomo … gusta są różne.

Taka jest nasza suczka ale czy takie są wszystkie Ogary? Pewne cechy na pewno są uwarunkowane genetycznie ale jest też część zależna od wychowania i od właścicieli. Pamiętajmy, że jest to rasa myśliwska i ma w genach łowy i tropienie. Większą część spaceru spędza z nosem przy ziemi.

Zdarzają się też ucieczki ale zawsze wraca. W domu głównie leży tak jakby ładowała akumulatory przed następnym spacerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *