O nas

Hodowla Ogara Polskiego „z Bolimowskich Borów” prowadzona jest przez lekarzy oraz studentów weterynarii.

ZKwP 5744/B FCI 91/2021

Nasze suki hodowlane:

Lira (JAGNA Słopnicka Przełęcz)

ur. 15.06.2019

Pochodzenie:

HAJRA Słopnicka Przełęcz po VIK x WAŻNIAK z Huculskiej Łąki

VIK – nieżyjący już reproduktor z Hodowli Ogara Polskiego „z Przewiesia” państwa Kartawików. Na swoim koncie miał 10x Konkurs Tropowców z dyplomem I-go stopnia oraz 2x Konkurs Dzikarzy z dyplomem I-go stopnia. Został sprowadzony z Wileńszczyzny, wykorzystany w hodowli ogarów użytkowych w celu uzyskania linii psów pracujących na polowaniach zbiorowych i indywidualnych jako dzikarze i tropowce. Był psem o mocnej, prawidłowej budowie i stabilnej psychice.

WAŻNIAK – pies aktywnie polujący, dzikarz.

Lira jest suką prowadzoną głównie w kierunku polowań indywidualnych, ale uczestniczyła również w polowaniach zbiorowych. Zwykle na dziki oraz pióro. Wykorzystywana też z powodzeniem jako tropowiec do poszukiwania postrzałków.

Jest suką bardzo łagodną w stosunku do ludzi, dogaduje się też z innymi zwierzętami. Jest spokojna, zrównoważona i dobrze radzi sobie z warunkami miejskimi. Na polowaniach jest wytrwała, skoncentrowana i respektująca zwierzynę. Jako matka sprawdziła się znakomicie – dobrze zniosła ciążę i była bardzo troskliwa.

Uprawnienia hodowlane uzyskane 12.2020.

BASKILA z Bolimowskich Borów

ur. 28.01.2023

Pochodzenie:

JAGNA Słopnicka Przełęcz po WAŻNIAK z Huculskiej Łąki x SZAMPAN Mazowieckie Ogary

JAGNA – j.w. – suka polująca indywidualnie i zbiorowo oraz wykorzystywana jako tropowiec.

WAŻNIAK – j.w.

SZAMPAN – tytuł Młodzieżowego Championa Polski, nie polujący, ale po psie HUSARZ z Sarmackiej Tradycji (KT-I + wystawy: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl.)

Baskila jest suką z naszego pierwszego miotu „B”. Jest niezwykle towarzyska, pogodna, żywiołowa. W swojej krótkiej jak dotąd karierze, zdołała uzyskać tytuł Młodzieżowego Championa Polski, na podstawie pierwszych lokat w klasyfikacji suk w kategorii młodzieży, na wystawie klubowej oraz światowej ras polskich:

Z Baskilą na ten moment planujemy dalsze wystawy oraz pracę bardziej użytkową 🙂

Mieszka z nami również suka BOS – ETNA Białe Wzgórza (po domowemu Ciri)