Miot B

Miot B

Matka: JAGNA Słopnicka Przełęcz

Jagna Słopnicka Przełęcz vel Lira

Data urodzenia: 16 czerwiec 2019
Nr rejestracyjny ZKwP: 100675/I/19
– Ojciec: WAŻNIAK z Huculskiej Łąki
– Matka: HAJRA Słopnicka Przełęcz
Inbred po rodzicach: 0.9690

Ojciec: SZAMPAN Mazowieckie Ogary

Szampan Mazowieckie Ogary vel Karmel

Data urodzenia: 2 maj 2018
Nr rejestracyjny ZKwP: 99224/I/18
– Ojciec: HUSARZ z Sarmackiej Tradycji
– Matka: NADZIEJA Sfora Nestora
Inbred po rodzicach: 0.0534

Informacje na podstawie bazy ogara na stronie https://ogarpolski.info.pl/

  • Współczynnik inbreedu IC: 0.019233 (1.9233%)
  • Współczynnik AVK (współczynnik utraty przodków): 93.3333%
  • Współczynnik RC (Współczynnik pokrewieństwa): 3.8466%
  • Współczynnik MK (Średni współczynnik pokrewieństwa): 15.736%

Rodzice to wspaniałe młode psy z pasją łowiecką, Jagna aktywnie polująca. Rodowody bardzo obiecujące z bardzo utytułowanymi przodkami zarówno w linii męskiej jak i żeńskiej. Doskonała psychika obojga rodziców, łagodne i zrównoważone, pewne siebie psy. Brak agresji do ludzi i innych psów. Jagna w domu świetnie funkcjonuje w otoczeniu mniejszych zwierząt – kota, dwóch świnek morskich (kawi domowych) i królika.

Randka młodych rodziców odbyła się 27 listopada i oboje bardzo się sobie spodobali 😉

Trzy tygodnie później badanie USG potwierdziło ciążę mnogą. Przewidywany termin porodu to przełom stycznia i lutego 2023.

Spodziewamy się pięciu szczeniąt ale ile będzie to się okaże jak już przyjdą na świat.

Wiadomość została również umieszczona na FB

Zapowiedź pierwszego miotu – „B”.
Rodzicami są:
Lira – Jagna Słopnicka Przełęcz
Od strony ojca; (Ważniak z Huculskiej Łąki) Morus Olfactus od utytułowanej Basetli Olfactus (Int.Ch.; Mł.Ch.Pl; Ch.Pl; Mł.Zw.Kl; Zw.Lt; Zw.Pl; Zw.Europy; Zw.Eur. Śr i Wsch) od Szarży Olfactus (Int.Ch; Mł.Ch.Pl; Ch.Pl; Mł.Zw.Kl; Mł.Zw.Europy) oraz Ch. Pl i Mł. Ch. Pl – Amon Olfactus, FLASH z Południowej Kniei, RAFA z Huculskiej Łąki.
Od strony matki (Hajra Słopnicka Przełęcz); Ch.Pl – ŁOSKOT z Jaśminowej Ulicy oraz Int.Ch;Mł.Ch.Pl;Ch.Pl – HULTAJ z Południowej Kniei.
Ojciec Hajry, Vik NN (KW.VI-652/OP) – nieżyjący już reproduktor z Hodowli Ogara Polskiego z Przewiesia państwa Kartawików. Na swoim koncie miał 10x Konkurs Tropowców z dyplomem I-go stopnia oraz 2x Konkurs Dzikarzy z dyplomem I-go stopnia. Został sprowadzony z Wileńszczyzny, wykorzystany w hodowli ogarów użytkowych w celu uzyskania linii psów pracujących na polowaniach zbiorowych i indywidualnych jako dzikarze i tropowce. Dolew jego krwi zwiększył pulę genową oraz poprawił walory użytkowe. Był psem o mocnej, prawidłowej budowie i stabilnej psychice.

Ojcem Miotu B został Karmel Szampan Mazowieckie Ogary

Jego rodowód obfituje w Mł. Ch. Pl i Ch. Pl oraz psy bardziej utytułowane, m.in.: ZBYSZKO Psia Cometa (Mł.Ch.Pl.; Ch.Pl;Zw.Świata 2013;Zw.Kl 2013;Zw.Pl 2013) i jego matka, AJSZA z Nadsańskich Łazów (Mł.Ch; Ch.PL; Zw.Klubu2010; Mł.Zw.Klubu2008; Zw.Świata2010). Nie brakuje też psów użytkowych – jak chociażby jego rodzice, Husarz z Sarmackiej Tradycji (Mł.Ch.Pl; Ch.Pl, Konkurs Tropowców z dyplomem I stopnia) oraz Nadzieja Sfora Nestora (KT III).

Po więcej informacji oraz rezerwację szczeniąt zapraszamy do wiadomości prywatnych lub kontaktu telefonicznego na 604257086. Serdecznie zapraszamy też do odwiedzenia nas na Facebook’u

https://www.facebook.com/profile.php?id=100088994142872

Miot B – przedstawienie szczeniąt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *